Borjan heroj Zvezde u pobedi sa penala protiv Kopenhagena za plasman u plej-of LŠ (VIDEO)

Crvena zvezda se plasirala u plej-of za Ligu šampiona (LŠ), nakon što je pobedila Kopenhagen na stadionu “Telia Parken” u prestonici Danske, pošto je trijumfovala nakon izovđenja penala rezultatom 7:6, posle 1:1 nakon dva poluvremena i produetaka, jer je i prvi meč u Beogradu završen 1:1.

Odmah u prvom minutu je Ivanić oboren u šesnaestercu, kada je zgažen Zvezdin vezni igrač, ali arbitar Gediminas Mažejka iz Litvanije nije dosudio penal. Milunović je u šesotm minutu dobio žuti karton jer je udario laktom Ndojea. Zvezda je probala u 10. minutu kada je pokušao Ivanić njegov udarac bio blokiran, a nakon toga sa ivice šenaesterca Jovančić je prebacio gol. Četiri minuta kasnije domaćin je odgovorio nakon što je Vind dodao do Ndojea, a on bio neprecizan. Zeka je iz daljine, bio neprecizan, a šansu ne korisiti ni Vukanović u 16. minutu. Ričmond Boaći je postigao vodeći gol za Zvezdu u 17. minutu, kada je centrirao Marko Marin sa levog boka, a igrač iz Gane uklizao u peterac i bio precizan. Zeka je rukama zaustavio Marina, ali arbitar nije sudio faul, da bi u 27. minutu nakon što je Ndoje udario Degeneka, igrač Kopenhagena dobio žuti karton. Zvezda se odbranila nakon Fišerovog slobodnog udarca u 36. minutu, kada je prvo intervenisao Jovančić, a potom i Ričmond Boaći. Jovančić, je zbog faula nad Fišerom kada ga je zgazio dobio žuti karton u 38. minutu, ali je sprečio kontru domaćih, a je dva minuta kasnije Ivanić je bio neprecizan. Kopenhagen je izjendačio u 44. minutu preko Ndojea, kada je u petercu skočio je između Degeneka i Rodića i glavom bio precizan posle centaršuta Bengtsona.

Rodića je na početku drugog poluvremna zamenio Žander, a Boaći je u petom minutu nastavka dobio žuti karton. Nakon dobrog napada Zvezde, blokiran je pokušaj da lopta dođe do Boaćija u 52. minutu, a minut posle Varela je pronašao Ndojea na drugoj stativi, a Senegalac je faulirao Gobeljića. Marin je proigrao nakon slobodnjaka iz daljine Vukanovića koji je postigao gol kada je imao odlično ubacivanje i šutirao u bliži ugao, ali je ovaj pogodak poništen, jer je arbitar dosudio ofsajd. Zvezda je ostala sa fudbalerom manje u igri, jer je drugi žuti karton dobio Nemanja Milunović u 54. minutu pošto je ponovo laktom faulirao Ndojea. Umesto Kanjasa u igru je uašo Pankov od 58. minuta, a nakon sat vremena igre je Falk zamenio Stagea. Pošto se Holse oslobodio Žandera, uputio je loš udarac u 63. minutu, a dva minuta kasnije domaćin je imao priliku nakon slobodnog udarca sa 35 metara, ali nije bilo promene rezultata. Marin je imao prodor od 40 metara, ali iako ga je zakačio Zeka, Mažejka nije dosudio faul u 66. minutu, a dva minuta kasnije Zvezda ne koristi pirliku, kada je bio blokiran Marin, da bi zatim Ivanić pao. Varela zbog faula nad Žanderom u 71. minutu dobio žuti karton. Fišer je tri minuta kasnije posle dodavanja Vinda, šutirao pored gola, a minut posle Bjel menja Holsea. Simić je zamenio Boaćija u 81. minutu, a Bartolec Varelu na drugoj strani. Bjel i Fišer ne koriste prilike i meč je nastavljen u produžecima, jer je nakon 1:1 iz Beograda i u Koenhagenu bilo 1:1.

Jevtović je ušao umesto Vukanovića na početku prvog produžetka, dok Fišer ne koristi priliku u 92, a Zeka u 94. minutu, kada je šutirao preko gola, a minut kasanije Ivaniću je malo nedostajalo da umakne čuvarima. Simić je uklizao ispred Bjela i sprečio ga u 97. minutu, a Zvezda se odbranila u 100. minutu posle velike opsade rivala kada je na kraju Borjan intervenisao, koji je odbranio i dva minuta kasnije udarac Vinda sa 20 metara. Zvezda iz kontranapada ne koristi šansu u 104. minutu, kada je Jevtović je probio, a Marin je stigao do lopte, ali Mažejka nije dosudio faul. Ivanić je dobio žuti karton pred kraj prvog produžetka.

Vindov pokušaj je prvo odbranio Milan Borjan, a zatim je Bentston pogodio Vinda i lopta je završila pored gola. Bel je dobio drugi žuti karton u 112. minutu, kada je faulirao sa leđa Žandera i rivali su po broju igrača opet izjendačeni. Zeka šutira, pored gola u 118. minutu, a u 120. minutu je Sotiriju odmah pokušao, čim je zamenio Falkea, ali je Borjan odbranio. I nakon 1:1 meč je odlučen nakon penala.

Penali:
1. serija: Marin je pogodio prečku i lopta se odbila u polje, a Vind je pogodio za 1:0;
2: serija: Ivanić je izjendačio na 1:1, a Fišer je promašio gol;
3. serija: Jevtović je visoko prebacio preko gola pošto je busen je pomerio loptu stajnom nogom, a Sotiruju je precizan za 2:2;
4. serija: Žander je siguran za 2:2, a Borjan brani udarac Bengtsonu;
5. serija: Pankov je doveo Zvezdu u prednost 3:2, a Zeka je izjednačio na 3:3;
6. serija: Jovančić je prebacio gol, a Ndoju je Borjan odbranio penal i spasio Zvezdu ostalo je 3:3;
7. serija: Simić je preko gol šutirao, a Barolet je takođe šutirao preko gola;
8. serija: Degenek je precizan za 4:3, a i Nelson je takođe postigao gol za 4:4;
9. serija: Gobeljić je doneo novu prednsot za Zvezdu 5:4, Papajanopulos je izjednačio na 5:5;
10. serija: Borjan je dao gol za 6:5; ali mu je Gritebust vratio za 6:6;
11. serija: Pankov je dao i drugi gol iz penala za 7:6, a Vindu Borjan brani i Zvezda se plasirala u nastavak takmičenja.

Ekipa Vladana Milojevića će se za plasman u grupnu fazu Ligu šampiona igrati protiv Jang Bojsa u plej-ofu.