Benzema spasio Real od poraza od Leganesa (VIDEO)

Leganes je u poslednjem meču 32. kola španske La Lige na “Butrakiju” odigrao nerešeno protiv Real Madrida rezutlatom 1:1.

Prednsot domaćoj ekipi je u finišu prvog poluvremena, golom doneo Silva, koji je bio precizan nakon asistencije Martin Braitvajta u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dela meča. “Kraljevski klub” je izjednačio u šestom minutu durgog poluvremena kada je strelac bi Karim Benzema, koji je odlično reagovao na odbitak posle prvog pokušaja nakon proigravanja Luke Modrića u prazan prostor. Leganes je postigao gol preko En Nesirija, ali ga je arbitar David Medie Himenez poništio zbog ofsajda, pa je meč okončan nerešenim rezutlatom.

Real Madrid je treći sa 61 bodom, nakon 19 pobeda, uz četiri nerešene, utakmice i devet poraza, iza prve Barselone koja ima 75, drugog Atletiko Madrida sa 65, a ispred četvrte Sevilje koja ima 52 boda, od timova koji su na pozicijama koje vode u Ligu šampiona.
Leganes je na 11. mestu, sa 10 trijumfa, uz 11 nererešenih i 11 izgubljenih utakmia sa 41 bodom, osam manje od Valensije koja je na šestom mestu, koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa.