Barselona ubedljiva protiv Valensije (VIDEO)

Barselona je na “Nou Kampu” u četvrtom kolu španske La lige ubedljivo trijumfovala protiv Valensije rezultatom 5:2, a Katalonci su ovaj trijumf ostvarili bez najboljeg igrača Lionela Mesija, koji se još uvak oporavlja od povrede.

Prvak Španije je poveo u trećem minutu kada je šesnaestogodišnji Fati postigao drugi gol za Barselone ove sezone, nakon asistencije De Jonga. Upravose nakon toga Fati četiri minuta kasnije revanširao asitencijom De Jongu posle solo prodora na levoj strani, a Holanđanin je bio precizan. “Slepi miševi”, su smanjili na 2:1 u 27. minutu kada je Kevin Gameiro golom završio akciju Valensije nakon asistencije Rodriga.

Posle šest minuta igre u drugom poluvremenu nakon Grizmanovog šut, Silesen brani, ali se lopta odbila do Pikea koji je dao treći gol za domaćina. Luis Suarez je 10 minuta kasnije precizan nakon dodavanja Artura, a Urugvajac je zatim postigao gol i u 82. minutu nakon pasa Grizmana. Konačnih 5:2 je u drugom minutu sudijeke nadokande vremena za Valensiju postigao Maksi Gomez nakon asistencije Denis Čeriševa.