Augsburg iznenadio Dortmund, Bajer i Lajpcig podelili bodove, Menhen remizirao sa Union Berlinom, novi poraz Šalkea (VIDEO)

Nekoliko iznenađenja na startu drugog kola Bundelige.

Augsburg je napravio veliko iznenađenje i savladao je Borusiju Dortmund 2:0 (1:0). Strelci za domaćine bili su Udohai u 40. Kaliguri u 54.minutu. „Milioneri“ su već nakon drugog kola doživeli prvi poraz, dok Augsburg ima maksimalne dve pobede.

Bajer Leverkuzen i Lajpcig su remizirali 1:1 (1:1). Oba gola su postignuta u prvom delu. Forsbeg je bio strelac za goste u 13.minutu, da bi Demirbaj izjednačio u 20.minutu.

Isti rezultat viđen je na meču Borusije Menhengladbah i Union Berlina 1:1(1:09. Tiram je načeo klub iz Berlina u 56.minutu, a Šloterbek izjednačio u 79.minutu.

Majnc je ubedljivo izgubio od Štutgarta 1:4 (1:1). Domaći su poveli pogodkom Kvaizona već u 12.minutu. da bi Vamangituka izjednačio u poslednjim trenucima prvog dela. Preokret je usledio u 61.minutu preko Didavija. Dalji tok meč odredio je drugi karton za domećg fudbalera Niakate u 77.minutu. Gosti su to iskoristiili i do kraja su trijumf učinili još ubedljivijim. Doduše u nadoknadi je i Štutgrat ostao sa desetoricom kada je Paskal dobio drugu javnu opomenu, ali to naravno nije uticalo na pobednika. Gosti su stigli do prvih bodoa,a Majnc je na nuli.

Arminija Bilefeld je savlada minimlanom Keln 1:0 (0:0). Presudio je Edmudson u 78.minutu.

U poslednjem susretu Šalke je izgubio od Verdera 1:3. Najzaslužniji za trijumf kluba iz Bremena je trostruki strelac Fulkurg, dok je utešan gol za domaćine dao Ut.