Atletiko pomogao Realu, Barsa se oprostila od titule (VIDEO)

U derbiju 33.kola La Lige Barselona i Atletiko su odigrali 2:2 (1:1).

Veoma loš meč je viđen je na praznom “Kamp Nou”,a rezultatu su se najviše obradovali u Real Madridu. Viđena su čak tri penala, jedan ponovljeni, kao i jedan autogol.

Počelo je za domaćine odlično kkada je posle kornera Dijego Kosta u 11.minutu ubacio loptu u sopstvenu mrežu. Nije se Atletiko predavao i četiri minuta kasnije prodor Karaska koga obara u kaznenom prostoru Vidal i dosuđen je penal. Uspeo je Ter Štegen da odbrani udarac Košte, ali je penal ponovljen jer je čuvar mreže izašao izvan linije. Sada je penal izveo Saul za 1:1. Do odlaska na odmor dve prilike za Mesija, ali se rezultat nije menjao.

Samo što je počelo drugo poluvremen nov penal na meču. Ovog puta za Barselonu nakon što je oboren Semedo. Odgovornost preuzima Mesi i postiže 700.gol u karijeri. Ipak u 62.minutu ponovo na sccenu stupa Karasako, obara ga Semedo i dosuđen je drugi penal za goste, ali deluje da kontakta nije bilo Saul je siguran za 2:2. Iako je ostalo do kraja još pola sata nije bilo više uzbuđenja.

Barselona je na minus jedan u odnosu na prvi Real koji ima meč manje, dok je Atletiko treći sa dva boda više od Sevilje.