Atalanta bodom protiv Juventusa do trećeg mesta, a Napoli ubedljiv protiv Intera (VIDEO)

Dva meča su odigrana u poslednjem nedeljnom terminu u pretposlednjem 37. kolu u kojima su se takmičile četiri prvoplasirane ekipe.

Juventus je na “Alijanc areni” u Torinu odigrao nerešeno protiv od Atalante rezultatom 1:1.

Vodeći gol na utakmici je posle asistencije Andrea Masiela postigao Josip Iličić u 33. minutu i 1:0 je vodila Atalanta na kraju prvog poluvremena. Mario Mandžukić je u 61. minutu zamenio u igri Andreu Barzaljia koji je odigrao poslednju utakmicu na stadionu Juventusa. Upravo je baš Mandžukić je izjendačio u 80. minutu pošto je bio precizan nakon dodavanja Huana Kvadrada. Juventus je meč završio sa fudbalerom manje u igri, jer je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Federiko Bernardeski zbog prekršaja od arbitra Đanluke Rokija dobio crveni karton.

“Stara dama” je šampion već neko vreme, a prva je sa 90 bodova nakon 28 pobeda uz šest nerešenih i tri izgubljena meča, dok je Atalanta popravila plasman za jedno mesto i sada je treća sa 66 bodova, nakon 19 trijumfa, uz devet nerešenih utakmica i devet poraza uz gol razliku 74:45.

Napoli je na stadionu “San Paolo” u Napulju trijumfovao protiv Intera rezultatom 4:1.

“Napolitanci” su poveli kada je u 16. minutu Pjotr Zielinski postigao gol posle asistencije Fabijana Ruiza i rezultatom 1:0 je domaća ekipa vodila na kraju prvog poluvremena. Dris Mertens je minut nakon isteka sat vremena bio precizan nakon dodavanja Hozea Kaljehona. Napoli je 10 minuta kasnije dao treći gol kada je Fabijan Ruiz bio strelac nakon asistencije Kevina Malkuta, dok je isti igrač iskoristio i dodavanje Mertensa u 78. minutu. Inter je tri minuta kasnije postigao počasni gol kada je Mauro Ikardi bio precizan, nakon što je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Napoli je drugi sa 79 bodova nakon 24 pobede uz sedam nerešenih i šest izgubljenih utakmica, dok je Inter četvrti sa 66 bodova nakon 19 trijumfa uz devet nerešnih i devet izgubljenih mečeva uz gol razliku 55:32.