Arsenal dobio Čelsi i osvojio FA kup (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala osvojili su FA kup nakon što su večeras u finalu savladali Čelsi 2:1 (1:1).

Odlično su “plavci” počeli meč i već su u petom minutu poveli. Žiru je petom asistirao ka Pulišiću kome nije bilo teško da pogodi. Nijsu se predavali igrači Arsenala i u 28.minutu smo videli izjednačenje. Aspilikute ja oborio Obamejnga u kaznenom prostoru i sudio je dosudio penal. Gabonac je preuzeo odgovornost i nije pogrešio. Do odlaska na odmor nije bilo promena.

Početak drugog dela doneo je povredu Pulišića koga je zamenio Pedro. Sredinom drugog dela potpuni preokret, Pepe pronalazi Obamejnaga koji daje drugi gol na meču. A onda u 73.minutu Kovačić pravi prekrašaj i dobija drugi žuti karton. Sa igračem manje Čelsi nije mogao do eventulnog gola, pa je trofej završio u rukama gradskog rivala.