Argentina ubedljiva protiv Meksika, a Ekvador protiv Bolivije, dok je Peru pobedio Brazil, a Honduras Čile (VIDEO)

Odigrano je šest prijateljskih mečeva između selekcija u Severnoj i Južnoj Americi u kojima su pobedile selekcije Argentine, Ekvadora, Perua i Hondurasa, dok su dva meča okončana nerešenim rezutlatom

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država (SAD) je odigrala nerešeno protiv Urugvaja 1:1 na “Bušč” stadiumu u Sent Luisu u Misuriju u SAD.
Selekcija iz Južne Amerike je povela kada je nakon asistencije Federika Valverdea precizan bio Brian Rodrigez u petom minutu drugog poluvremena. Izjendačenje reprezentaciji (SAD) je golom doneo DŽordan Moris u 79. minutu nakon dodavanja Nika Lime.

Argentina je na “Alamodomu u San Antoniju u Teksasu (SAD) deklasirala Meksiko 4:0.
Briljirao je Lautaro Martinez koji je ostvario het-trik pošto je bio strelac u 17, zatim u 22. udvostručio prednost nakon asistencije Palasiosa. Leandro Paredes je dva minuta nakon pola sata igre postigao treći gol za “Gaučose”, da bi Martinez ponovo nakon dodavnja Palasiosa postavio konačnih 4:0 u 39. minutu igre.

Peru je trijumfovao protiv Brazila 1:0.
Pobedonosni gol na utakmici je postigao nakon asistencije Jošimara Jotuna u 85. minut Luis Abram.

Ekvador je pobedio Boliviju 3:0, na stadionu “Alehandro Serano Agilar” u Banko del Austru.
Domaća selekcija je u četvrtom minutu drugog poluvremena postigla prvi gol kada je precizan bio Estrada nakon pasa Pineide, da bi nakon toga vođstvo duplirao Sornoza sa penala u 72. minutu. Konačnih 3:0 je u 86. minutu golom postavio Plata nakon asistencije Alvarada.

Kolumbija i Venecuela su odigrali nerešeno bez golova na “Rajmond Džejms” stadionu u Tampi na Floridi u SAD.

Honduras je kao domaćin pobedio Čile 2:1 posle preorketa na stadionu “Olimpiko Metropolitano” u San Pedro Suli.
Čile je nakon asistencije Dijego Rubia, poveo preko Alfonsa Parota u 19. minutu i rezultatom 1:0 je završeno prvo poluvreme. Honduras je preokrenuo u drugom poluvremenu, a prvo je izjendačio Albert Elis nakon dodavanja Rigoberta Rivasa u 73. minutu koji je bio asistent i u 80. minutu kada je strelac bio Torohia.