Alaves pobedom do mesta koje vodi u Evropu (VIDEO)

Alaves je na “Mendizorozi” u poslednjoj utakmici 23. kola španske La lige trijumfovao protiv ekipe Levante rezutlatom 2:0.

Vodeći gol za domaću ekipu je u 23. minutu meča postigao glavom Viktor Laguardia nakon asistencije Džonija koji je centrirao iz kornera sa desne strane, a koji je u finišu meča potvrdio pobedu Deportivo Alavesa golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je oduzeo loptu rivalima.

Alaves je nakon 10. pobede uz pet nerešenih i osam poraza sa 35 bodova na šestom mestu u La Ligi, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa, a ima isti broj bodova kao i na peti Hetafe, koji je na poziciji koja vodi direktno u ovo evropsko takmičenje, dok dva boda više ima Sevilja koja je četvrta i koja je na mestu koje vodi u Ligu Šampiona i na pozicijama gde su još i treći Atletiko Madirid sa 44, drugi Real Madrid sa 45 i prva Barsleona sa 51 bodom.
Levante je nakon 10 poraza sa 27 bodova iz sedam trijumfa uz šest nerešenih utakmica na 14. mestu sa tri boda od 17. Đirone koja je prva iznad crte i četiri više od 18. Rajo Valjekana koji je u opasnoj zoni isapdanja u kojoj su još i 19. Viljreal sa 20 bodova i 20. Ueska sa 18 bodova.