Ajaks, Olimpijakos i LASK se plasirali dalje (VIDEO)

Još tri tima su poznata, nakon revanš mečeva trećeg kola Lige šampiona koja su se plasiala u plej-of.

Ajaks se plasirao u nastavak takmičenja pošto je nakon 2:2 u Grčkoj u Amsterdamu pobedio PAOK 2:1. Dijego Bisesvar je doveo golom u 23.minutu u prednost PAOK. Srpski reprezetnativac Dusan Tadić nije iskorisito penal dva minuta nakon isteka pola sata, pošto mu je pokušaj odbranio golman Aleksandros Pašalakis, ali ga je srpski as savalao u 43. minutu kada je bio siguran izvođač penala i izjendačio na 1:1. Nikolas Taljiafiko je u 79. minutu nakon dodavanja Hakima Zijeha preokrenuo na 2:1, akonačnih 3:1 je postavio Tadić drugom golm nakon što je ponovo bio siguran sa penala u 85. minutu.

Olimpijakos je nakon pobede 1:0 u Turskoj pobedio Bašakšehir rezultatom 2:0 i u Pireju. Ruben Semedo je u 10. minutu drugog poluvremena postigao prvo gol ua tim iz Grčke, a konačanih 2:0, je u 78. minutu postavio Mejtju Valbuena.

LASK je posle pobeda u Švajcarskoj nad Bazelom 2:1, pobedio i u Austriji 3:1. Autogolom Petrete u 59. minutu tim iz Austrije je poveo, da bi u 80. minutu Kemal Ademi izjendačio nakon asistencije Silvana Vidmera. Tomas Goiginger je u 89. minutu nakon asistencije Džejmsa Holanda dao gol za 2:1, a konačnih 3:1 je postavio pogotkom Marko Raguž nakon dodavanja Dominika Frajzera.